Адвокат у сфері корупційних правопорушень

Адвокат у сфері корупційних правопорушень

БЛОГ Адвокат у сфері корупційних правопорушень

Корупційними кримінальними правопорушеннями відповідно до Кримінального кодексу України вважаються кримінальні правопорушення, передбачені статтями 191, 262, 308, 312, 313, 320, 357, 410, у випадку їх вчинення шляхом зловживання службовим становищем, а також кримінальні правопорушення, передбачені статтями 210, 354, 364, 364-1, 365-2, 368-369-2.
Найпоширенішими корупційними кримінальними правопорушеннями є заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем, незаконне збагачення, нецільове використання бюджетних коштів, різні види підкупів (провокація підкупу) та зловживань, прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, зловживання впливом, декларування недостовірної інформації або декларування із запізненням.
Як відомо, сьогодні держава веде активну та жорстку боротьбу з корупцією, а тому, якщо Вас намагаються притягнути до кримінальної відповідальності за вчинення корупційного правопорушення, або Ви стали потерпілим від такого правопорушення, Вам терміново потрібен адвокат у сфері корупційних кримінальних правопорушень з наступних причин.
Як правило, методика розслідування корупційних правопорушень передбачає, що активні слідчі розшукові дії щодо особи, з приводу якої здійснюється кримінальне переслідування застосовуються несподівано. Тобто слідчі намагається спочатку зібрати якомога більше інформації про особу, її діяльність, оточення, дістати певну кількість доказового матеріалу перш ніж схопити зненацька. Адже будучи непідготовленою до спілкування зі слідчими, особа може занервувати та обмовити себе, несвідомо вказати на важливі факти або своєю поведінкою ще більше викликати підозру.
Необхідно мати на увазі, що будувати лінію захисту потрібно якомога раніше, для цього треба залучити надійного спеціаліста з корупційних правопорушень, який знає всі тонкощі подібних справ, як будуть себе поводити слідчі, які хитрощі та слідчі дії можуть бути застосовані. Самостійні намагання або залучення неефективного захисника тільки нашкодить Вашому захисту. 
Найбільш ефективним буде, перш за все, завжди мати поруч адвоката у сфері корупційних правопорушень, а також узгодити з ним свою лінію поведінки при спілкуванні зі слідчими та отримати професійні поради про те, як діяти в тій або іншій несподіваній ситуації під час проведення розслідування.
Отже, залучати адвоката потрібно як можна раніше, не зволікайте, від цього залежить швидкість реагування на дії слідчих, більш повне і всебічне ознайомлення з матеріалами Вашої справи, а тому більш надійний захист.
Обов`язкова присутність адвоката під час слідчих дій завадить порушенню ваших інтересів та зв`яже руки слідчим. Тільки досвідчений фахівець зможе проаналізувати підстави та порядок проведення слідчих дій, вчасно втрутитися і навіть припинити їх при неправильному їх проведенні. Результати таких невдалих спроб з боку слідчого та прокурора будуть використані на вашу користь.
За наявності підстав, адвокат оскаржить незаконні рішення і дії / бездіяльність слідчого, прокурора з дотриманням визначених законодавством строків та процедур, тим самим ефективно захистить Ваші права.
Як вже було зазначено, слідчі будуть діяти жорстко, підступно та дуже активно, адже корупційні злочини викликають найбільший інтерес в державі, а тому, вимагають найбільш ефективного розслідування та невідкладних результатів. Для цієї сфери характерні випадки різних провокацій. Переслідування винної особи настає як і при реальному отриманні хабара, і при замаху на отримання. Відповідно до практики, частина справ просто фабрикуються, а обвинувачені спеціально підставляються. Самостійно боротися з таким тиском майже неможливо.
Все вищенаведене стосується не тільки допомоги підозрюваному або обвинуваченому, а й потерпілому та свідку.
Нажаль, щоб звичайному громадянину довести вину впливової особи, необхідна тільки допомога адвоката у сфері запобігання корупції, адже треба знати всю специфіку відносин, щоб зібрати всі необхідні докази, ініціювати проведення слідчих дій та проконтролювати, що вони добросовісно виконані. Адже нерідко винні особи перешкоджають законному та всебічному розгляду кримінального провадження шляхом впливу на слідчого чи прокурора, а тому, їм будуть допомагати шляхом «втрати» важливих доказів, свідків, неефективного проведення слідчих дій.
Не потрібно боятися відстоювати свої інтереси, якщо у  Вас є надійний досвідчений адвокат, який буде докладати зусиль задля результату!
При виникненні несприятливої для Вас ситуації або, якщо є вірогідність отримання претензій від правоохоронних органів щодо вчинення корупційного правопорушення, слід негайно звернутися за кваліфікованою допомогою адвоката у сфері корупції.